Страница 1 от 1

Уважаеми колеги моля решете следния казус

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2006, 16:24
от kaktuss
Уважаеми колеги моля решете следния казус:;
Първият и последният гласувани кандидати за Административен съд-Перник са съпруга и съпруг. Последният в сряда е поканен от К.П. да стане председател на 6-членния съд, като преди това цял час е търсил в столицата сградата на ВАС.
Какво ще стане, ако на бащата на съпругата -ексдепутат от БСП и зам.шеф на агенция, му бъде съставен акт за административно нарушение и съответно му бъде наложено наказание -например за неизползван колан при управление на МПС. Решението по наказателното постановление на първоинстанционния съд трябва да бъде разгледано от 3-членен състав на административния съд, където двамата съпрузи не могат да са в един състав и следователно в нито един от двата формирани състава не може да се разгледа делото, а трети няма?
Възможни отговори:
А.екс-депутатът ще престане да шофира и ще ходи пеша за здраве.
Б. ще остане ненаказан и съответно ще се ползва от родов имунитет, за който конституционният законодател не се е сетил.
В.ще се засили вяра на българина и евронаблюдателите в родното правосъдие.

С уважение : сляпата Темида

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2006, 16:29
от enigma
Няма особени пречки - отива се на най-близкия териториално равен по ранг съд

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2006, 16:35
от oho_boho
Просто някой си прави отвод и се командироват от същия съдебен район съдии - виж ЗСВ.

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2006, 16:50
от kasidi
Кактус ,сложи си едни големи,ама много големи шипове/бодли/ и се развърти в целия списък на назначените и тогава ще поставиш и други още по-интересни въпроси,щото в тоя поднесената интрига е меко казано злободневна

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2006, 17:04
от dozn03
Аз пък искам да попитам възможно ли е /явно според този казус - да/ съпруг и съпруга да се намират в такова служебно положение - единият да е подчинен /дори само административно/ на другия. Не съм търсила отговора във ЗСВ, просто се изумих като го прочетох, но защо ли си мисля, че най-вероятно няма да намеря отговор. Може пък и да се окаже, че няма нищо лошо в това, нали? Какво пък се възмущавам и искам да се ограничи правото на съпруга да бъде председател на съда, само защото и съпругата му е спечелила конкурса /и то на първо място/. Ами в следващия конкурс да се включат и братя, сестри и братовчеди и да си направят един семеен съд. :lol:
А пък съпруга ако забрави и сладващия път пътя до ВАС, който е намерил толкова трудно, да вземе да отстъпи председателското място на жена си - тя явно е по-оправна от него, все пак и на първо място за града се е класирала. :wink:

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2006, 17:18
от kasidi
Ама ,вие къде живеете? В нашата съдебна система-братя,сестри,съпрузи и то в района на един съдебен окръг,колкото щеш! За съдебната система не важат правилата за държавния служител.В нея всеки е независим,подчинен само и единствено на закона и на вътрешното си убеждение,а убеждението е и наследствена черта.така казват някои.

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2006, 17:35
от ensso
Обаче съдиите и прокурорите са независими от закона, а вътрешното им убеждение се намира във вътрешният им джоб. :(

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2006, 17:44
от zlasenova
Роднинските връзки не ме учудват. Не в един съдебен окръг, а в един и същ Районен съд, бащата е съдия /от общо двама съдии/, а дъщерята е районен прокурор, а като бях на стаж в същия съд попаднах на дело, по което бащата е съдията, а дъщерята се е явила като прокурор, после бащата отменя хода по същество и насрочва отново съдебно заседание с участието на друг прокурор. Дори не се бяха усетили в началото, ами още малко да си реши делото с дъщеря си, сигурно някой адвокат се бе престрашил да ги подсети, че дори да е в тяхна полза решението, то ще е опорочено.
Какво да кажа, на този съд му отива термина "династия"