pokerman написа:Точно сега по търговско право учим за ценни книжа, борсови сделки, банкови сделки и т.н
Термините са едни и същи само че сега всичко се разглржда по-подробно
Добър вечер,
да, както отбелязах, това не е само теория, учебен предмет и изпит за взимане. Ще разширя малко вече даденото си становище.
В момента има студентски кредити, които покриват таксите в университета и живота на студента. Пълен пакет. те важат и за студенти в родните университети, колежи и чуждестранните. Една от банките отпуска при различни условия, кредит до 15 000лв.
Студентът няма как да предвиди разходите си и тегли една по-голяма сума. Част от нея може да сложи на влог, а другата да я направи в активни пари. Да ги вложи в ценни книжа. Някой ще попита- с какво са по-добри от влоговете? Осигуряват по-добър доход. Дори и най-сигурните (държавните книжа, които са с най-нисък гарантиран доход) са по-високи от банковите лихви по влоговете.
Другото условие е да не влагаме парите си само в едно, а в 50% акции, 30%-T-bonds, 20%-чуждестранни акции.
Общо казано- ценни книжа, държавни облигации, акции. Много е важно банката, където са парите, какви конструкции има. Така може да се постигне 123%, а не за три месеца- 30%, който лежи на коефициенти, които не задоволяват клиентите. При правилно вложение на голяма сума пари може да се покрият не само необходимите проценти за погасяване на заема, но и да се излезне с чиста печалба.
Pokerman, надявам се от тези мои нахвърлени бележки много колеги да се замислят над изпитите си и предметите, защото това сериозно може да се отрази върху личните им доходи и професионалното развитие.
Лека!